512-370-151; 798-638-318 kk74a@wp.pl Google+

Aby życie było ekscytujące

Spływy kajakowe Liwiec

Przygotowaliśmy dla Państwa dobrze przemyślane trasy, na których można przekonać się, ile świetnej zabawy zapewniają kajaki. Liwiec to rzeka uważana za południową granicę historycznego Podlasia, która obfituje we wspaniałe krajobrazy, dlatego z pewnością będą Państwo mogli nacieszyć swoje oczy i uszy. Śpiew ptaków, szum liści jesionowych i olchowych oraz plusk wody bez wątpienia pomoże odpocząć od miejskiego zgiełku i doświadczyć pełnego relaksu. Będzie można też uwolnić się od smogu i pooddychać świeżym powietrzem. Co ciekawe, miejsce to zostało umieszczone na liście Natura 2000, ponieważ wyróżnia się niezwykłymi walorami przyrodniczymi. Występują tu na przykład rzadko spotykane gatunki ptaków.

kajaki

KAJAKI

Warto wybrać taką trasę, która zapewni nam przyjemny i adekwatny do naszych umiejętności spływ kajakowy. Liwiec dzieli się na kilka odcinków o różnych poziomach trudności, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Można zdecydować się na trasę łatwą, idealnie nadającą się dla początkujących - dzięki temu, że nurt jest powolny, koryto szerokie, a przeszkód prawie nie ma, spływ przebiega spokojnie i bez dużego wysiłku.

Osobom lubiącym wyzwania i dysponującym już pewnym doświadczeniem polecamy spływy kajakowe Liwcem o średnim lub średnio-trudnym stopniu skomplikowania. Nurt jest tam szybszy, co zapewnia mocniejsze wrażenia. Ponadto, w przypadku najbardziej zaawansowanego wariantu, mamy też do czynienia z ostrymi zakrętami oraz utrudnieniami w formie kładek lub zawalonych konarów. Jest to dużym urozmaiceniem i pozwala czerpać wiele satysfakcji z pokonania przeszkody.